Skip to content

List of competitors – WT Mělník 20.-21.4.2024

  • News

SATURDAY 20.4.2024

NEWCOMERS – Judges: Dawn Scott, Dorothy Walls-Duffin

Petra Seibertová * Adventurous Witch Bonny Dux
Martina Bubancová * Feel First Ludde Garonera
Hana Langrová * Be Love Able Rustyfox
Veronika Hájková * Dancing Queen Dahlia Angels
Tomáš Makula * Anna Rossie Olaf ze Šťáhlavského sadu
Anna Palatová * Arya Čtyřnohé štěstí
Pavlína Šťastná * Bella ze Šťastného chovu
Martina Horváthová * Afrodita ArnyMia
Petra Hyškova * Arnie z Českomoravské vysočiny
Tereza Křížová * Dorothée Cannelle Réglisse d´Elisabeth
Jana Krumposová * Désirée Cannelle Réglisse d´Elisabeth
Michaela Macháčková * Imagine Isis Nice Friend
Jan Bureš * Dylano z Brdských lesů
Markéta Procházková * Dark Knight of the Ginger Meadows
Magdalena Bočková * Ailla VanillaDay
Renata Libánská * Devoted Nero Staroveský poklad
Renata Libánská * Zesty Boy Brdské zlato
Lucie Limprechtovà * Chaccolano Amyflatt
Štěpánka Stříbrná * Amazing Claudia Crazy Blues
Andrea Skořepová * Axel one more light
Věra Hájková * Glory Road Dahlia angels
Andrea Nováková * Chopper od Turoveckých rybníků
Lenka Bejčková * Anarchy Dinno Golden Clarks
Lenka Mrázková * Valmont Sens Lavrés z Havlova dvora
Radka Zemanová * Darllen z Brdských lesů
Jana Němcová * Berenika Betty Dark Angel od Teplic
Michaela Jahodová * Barbara Lovely Gold Victoria
Jana Lásková * Artemis ArnyMia
Petra Marvankova * Amee Golden z Pahorku
Lenka Fejfarova * Romeo Montague Oasis of Peace
Jana Falešníková * Chilli Amyflatt
 

BEGINNERS + VETERANS – Judges: Dawn Scott, Dorothy Walls-Duffin

Veronika Hájková * Betty Bugatti Dahlia Angels
Veronika Edrová * Frenie Amyflatt
Barbora Křížová * Flatgold´s Onyx Dragon
Eva Lacinová * Fantasy Frieda Nice Friend
Kateřina Borovičková * Angie od Strnadské obory
Jana Rytychová * Izzy Amy od Lužeckého potoka
Veronika Varadínková križanová * REEDBED DAISY
Martina Kopecká * Our Elis Nice Friend
Lenka Trylčová * Fidorca Labský vítr
Lenka Kalivodová * Berry z Váhy
Jitka Skaličková * Bjarte Tulla Sannur Rydgadur
Šárka Navrátilová * Expert Irene z Čertova doupěte
Kerstin Miehe * Beechbrook Graham‘s Natura Reserva
Hana Benešová * Hannya Bohemia Galaxy
Hedvika Dvořáčková * Water Lily Golden Gaj
MVDr. Martina Jirásková * Think Twice Vanished
Kateřina Lisá * Yabou Bonny Dux
Jindra Jansová * Cróga Ygor Sannur Rydgadur
Joanna Grabowska * Birchcreek DRAM
Annette Weiß * TreasureYarden’s Dot
Heike Witzgall * Cuiviénen Lady Grace O‘Malley
Manuela Schwojer * Linkwood Cadillac
Maria Czachowicz * Sharp Blue Line Basteta
Hana Lisá * Happymia Amyflatt
Christian Thomas * Faithful Heart Marianne Faithfull
Sabine Eickmeier * Sweet Licorice Round Two Cornel
Daniela Bärtsch * Cuiviénen Jet Black Macaroon
Anna Stümke * Galina vom Ottilienstein
Irena Odstrčilová * Friday Maminčino Štěstí

*VETERANS* Romana Chobotská * Paartal Pioneer’s Indiana

 


 

SUNDAY 21.4.2024

NOVICE – Judges: Dawn Scott, Dorothy Walls-Duffin

Jaroslav Čapek * Aerlig Ingeborg Sannur Rydgadur
Ladislav Janda * Breya Jordis Sannur Rydgadur
Ivana Zimová * Brigitt z Milíšovských hájů
Tanja Gewies * ArdentZeal Blaze
Manuela Schwojer * Glenbriars’s Bentley
Anna-Katharina Meyerhof * TreasureYarden’s Clary
Iveta Hlaváčová * Bjarte Yrsa Sannur Rydgadur
Michalina Stonoga * Be Flatty Seven Wishes
Karla Podešvová * Original Cedletes Oasis of Peace
Jacqueline Granitza * Hunterspearl Eastwood
Martin Bláha * Chance z Botičských Meandrů
Jana Hildebrandt * Flying Flap Ears Raven
Melanie Kneidinger * Dschinn vom Fuchslehen
Andrea Müller * Golden Mountain Spring’s Vargas
Agata Kamińska * Redhoney Be Lucifer Morningstar
Luboš Červený * Loty Valaroy
Renate Gaal * Danube Boondocks Busy Liesi
Kristina Woick * Wikvaya Elu
Heike Beulig * Spirit of Lucca Pinot Nero
Jana Seidemann * Ardent Watson of Autumnlight
Christian Thomas * Faithful Heart Marianne Faithfull
Viktoria Schäfer * Duke of Stonewell’s Lake
 

OPEN – Judges: Dawn Scott, Dorothy Walls-Duffin

Kerstin Miehe * Muschelsucher Deep Sea
Tanja Gewies * ArdentZeal Blaze
Joanna Grabowska * JAFFA Aguzannis
Brigitte Haiduk * Windingbrooks Cullen Win
Andrea Müller * Golden Mountain Spring’s Vargas
STEFAN GAAL * DANUBE BOONDOCKS AMBER FLO
Lenka Toupalová * Bjarte Braddock Sannur Rydgadur
Uschi Wieland * Artistryn Chaos
 


Missing your name? Please contact us ASAP at info@retrieversport.cz